Takip Et

Güncel

Belediye otobüsü şoföründen kadına taciz ve şiddet

Ankara’da Beşevler- Ege Mahallesi hattında seyir halinde olan belediye otobüsünde şoför, soru soran yaşlı bir kadına hakaret etti, kendisine tepki gösteren başka bir kadına da sözlü tacizde bulunup, hakaret etti

24 Mayıs Perşembe akşamı, Ankara Beşevler-Ege Mahallesi seferini yapan 06 DY 3517 plakalı belediye otobüsü şoförü bir kadına hakaret etti, başka bir kadına da sözlü tacizde bulundu. Olay, Perşembe akşamı, otobüsün Demirtepe durağında yaşlı bir kadının “bu otobüs 340 değil mi?” iye sorusuna şoförün “spastik misin, görmüyor musun” diye bağırması üzerine başladı. Aynı duraktan otobüse binen başka bir kadın, şoförün bu tavrına karşı çıkıp, “görmemiş olabilir, neden spastik diyorsun” diye şoföre tepki göstermesine şoför “sanane” diyerek cevap verdi.


Bununla yetinmeyen şoför, otobüse binen kadına yönelik olarak “Karı gibi ne cırlıyorsun, git evde bebelerine cırla. Gerizekalı” sözleriyle sözlü şiddetine devam etmesine kadının tepki vemresi üzerine “Senin canın kaşınmak istiyor. Otobüste kamera var, in kaşıyayım seni. Kadın kısmısın, erkek işine karışma” diye tacizin boyutlarını arttırınca, şoförün yanına gelip kendine tepki gösteren kadına saldırdı. Daha sonra ise otobüsü keyfi bir şekilde durdurup, “bu otobüs artık gitmez” diyerek otobüsten indi.

Görgü tanıkları, yolcuların polisi çağırması üzerine gelen polis ise, kadına yönelik yaşanan taciz ve şiddeti görmezden gelerek, “gece gece uğraştırmayın bizi” diyerek, kadının şikayetçi olmaması için kadınla konuşmaya çalıştığını ancak kadının şikayetinden vazgeçmemesi üzerine işlem yaptığını belirtti. Kadına yönelik taciz ve şiddetin sorumlusu olan şoföründe kadından şikayetçi olduğunu belirten yolcular, polisin ikisini de alarak karakola götürdüklerini söyledi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler