Takip Et

Güncel

Avusturya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) 11. Kongresi başarıyla sonuçlandı!

Avusturya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF)’nin 11. Kongresini 24 mart pazar günü Viyana Demokratik Haklar Derneğinde gerçekleştirildi

Avusturya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF)’nin 11. Kongresini 24 Mart pazar günü Viyana Demokratik Haklar Derneğinde gerçekleştirildi. Avusturya’nın Salzburg, Graz, innsbruck, Linz, Viyana Şehirlerinden federasyon, dernek ve komitelerin iradesiyle Demokratik işleyişle seçilip kongreye gelen delegeler ve dinleyicilerin katılımıyla kongre, devrim ve sosyalizm kavgasında ölümsüzleşenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Kongrede, Delege tespiti ardından divanın seçilmesi ve sunulan raporların tartışılmasına geçildi.

Kongrenin önemli gündem maddelerinden Türkiye kuzey Kürdistan da son gelişmelere, Seçimler, Ortadoğu ve Avusturya’da durum Siyasi Perspektif yazısının okunmasından sonra delegeler tarafından tartışıldı.  Siyasi perspektif yazısı için delegeler söz hakkı alarak konuşmalar yaptı perspektif yazısı bazı güncel konulara ilişkin eksiklikler taşımakla birlikte olumlu bulundu. 

Faaliyet raporunun okunmasından sonra birçok delege söz hakkı alarak konuşma yaptı konuşmalarda Avusturya’daki ırkçı-faşist partilerin politikalarına karşı yapılması gerekenler, 31 Mart yerel seçimleri Attersee kamp faaliyetleri, KOMmintern çalışmaları, Derneklerin durumu, Eğitim çalışmalarına ilişkin birçok delege söz hakkı alarak konuşmalar yaptılar.

Kongreye katılan dost devrimci kurumlar ATİGF ve KOMintern temsilcileri de, Kongre toplanmasının çok anlamlı olduğuna dikkat çektikten sonra devrimci demokratik kurumların ortak mücadelesinin önemini vurguladılar. Temsilciler, Kongrenin başarılı geçmesini dileyerek konuşmalarını sonuçlandırdılar.

Kongreye, yeni dönem için yönetici kademelerini seçerek ve Konfederasyon ADHK kongresine Delege seçimi yaptı. ADHF Kongresi Delegeler ve kalabalık bir misafir kitlenin katılımıyla; Saat 10:00’dan akşam saat 19:00’a kadar süren yoğun tartışmaların ardında başarıyla sonuçlandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler