Takip Et

Güncel

AKP’li yazar, HDP’nin adaylarına Erdoğan tarafından izin verilmeyeceğini açıkladı!

Hürriyet gazetesi yazarı olan ve AKP’nin kalemşörlerinden olan Abdülkadir Selvi, bugün yayınlanan köşe yazısında, yerel seçimlere ve AKP’nin yaklaşımının nasıl olacağını yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı ve AKP’nin kalemşörlerinden olan Abdülkadir Selvi, bugün yayınlanan köşe yazısında, yerel seçimlere ilişkin AKP’nin stratejisini ve Erdoğan’ın HDP’nin adaylarına yönelik görüşlerini yazdı. Selvi’ye göre, “HDP adaylarını Kandil belirlerse” müdahale edilecek.

İktidara yakınlığıyla bilinen Selvi’nin yazısında ilgili bölüm şöyle; “Bilmem dikkatinizi çekti mi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında HDP’ye yönelik önemli bir mesaj vardı. “Terör örgütüyle birlikte aday olmaya yeltenenler kusura bakmasınlar, bizden demokratik bir yaklaşım bekleyemezler” dedi. Dahası, Bahçeli de “Kayyumla yönetilen belediyelerin milletimizin iradesi doğrultusunda, yeni sistemin yapısına uygun olacak şekilde tezahürü, teşkili ve tahkimi sağlanmalı” dedi.

Bu ne anlama geliyor?

Soruşturdum.

HDP’nin adaylarının Kandil tarafından belirlenmesine izin verilmeyecek. Eğer Kandil belirlerse önlem alınacak. Ancak HDP kendi iradesiyle aday çıkarırsa onunla siyaseten mücadele edilecek.

Şimdilik bu kadar…” dedi

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler