Takip Et

Güncel

AKP’li Kurtulmuş ve Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği kadınlara saldırdı

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde yaşanan polis saldırısı sonrası Erdoğan’ın hedef aldığı kadınlara saldırdılar.

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş CNN Türk’te yaptığı açıklamada 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde yürüyen kadınları hedef aldı.

“8 Mart’taki o görüntü, sebebi ne olursa olsun, ezana saygı göstermek milletin tamamının en ortak noktalarından birdir. Burada ortaya çıkan görüntü yaralayıcıdır. Milletimizin tamamına yönelik hakaret içeren bir görüntüdür.”

“Belki oradakilerin çok az kısmı hakaret etmek istemiştir ama görüntü budur. Bu kabul edilebilir bir şey değil.

‘Ezanı yuhaladılar’ yalanına bir ‘katkı’ da AKP Sözcüsü’nden: Bu protestonun gerçekleştiği ortadadır

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 8 Mart Gece Yürüyüşü’nde ezanın ıslıklarla protesto edildiği yalanına ilişkin “O yürüyüşte ezan protestosu yapılmıştır. Belli bir grubun bu protestoyu gerçekleştirdiği ortadadır” açıklamasında bulundu

Çelik, Taksim’deki 8 Mart gece yürüyüşünde “ezanın yuhalandığı” iddialarıyla ilgili şöyle dedi:

“O yürüyüşte ezan protestosu yapılmıştır. Belli bir grubun bu protestoyu gerçekleştirdiği ortadadır. Bu şahıslar tarafından da bu yapılanlar sahiplenilmektedir. Ne zaman ki biz bu konuyla ilgili hassasiyetimizi gündeme getirdiğimizde CHP bunun böyle olmadığını ispat gayretine düşüyor. Tavsiyemiz şudur, ezan, bayrak konusunda hassasiyetlerini vurgulasınlar. Ondan sonra söyleyeceklerini söylesinler. Bayrağa, ezana saygısızlık onları ilgilendirmiyor, biz bunları dile getirince başka türlü hassasiyetleri ortaya çıkıyor. Ezanın Türkiye’de ideolojik olarak kullanıldığına ilişkin açıklamalar, bu yürüyüşe katılanların çoğu tarafından da dile getiriliyor. Ezanla hesaplaşma içerisinde olduklarına dahil hâlâ bu açıklamalara devam ediyorlar. Analiz ederseniz karşısına böyle geliyor. Tabii ki vatandaşımız bu konuda hassasiyet gösteriyor. İslam bir hassasiyettir. Bu tepkiler normal. Dükkanların basılması, bir takım insanlara şiddet tavsiyesine tabii ki de olumlu bakmayız. İnsanların tehdit edilmesi gibi bir şey yok. Tam tersine, incelemeleri yaparsanız İslam’ı da, ezanı da protesto ediyorum diyenler vardır”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler