Takip Et

Güncel

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: MHP ile görüş ayrılıkları Cumhur İttifakı’nı sarsmaz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası açıklamalarda bulundu.Ömer  Çelik, “AK Parti’nin herhangi bir yerde seçime girmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Yerel seçim için her şey olağan zaman akışında devam ediyor” ifadelerine yer verdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası açıklama yaptı.Ömer  Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Bahçelinin açıklamaları

”Türkiye’de her seçim bölgesinde ilde ilçede aday çıkaracak şekilde genel merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor. Cumhur İttifakı son derece önem verdiğimiz bir siyasal mutabakat. Cumhur İttifakı’na çok önem veriyoruz. Cumhur İttifakı’na dönük bunun içerdiği ilkelerin korunması konusunda titiz özenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AKP bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil. MHP ile görüş ayrılıkları Cumhur İttifakı’nı sarsmaz. Bir takvim her an olabilir. Daha yerel seçimlere var. Tartışmalar sürüyor.

Dursun Çiçek’in açıklamaları

Çelik, CHP milletvekili Dursun Çiçek’in “İktidarı yargılayacak güçlerinin olmadığını söyleyen hakim, savcı ve başsavcıların olduğunu” iddiasına ilişkin de konuştu. Çiçek, “Dursun Çiçek’in açıklamaları ahlak dışı bir tutumdur” dedi. Çelik, şunları söyledi: “Hukuk dışı, siyaset dışı, ahlak dışı bir tutumdur. Bu zihniyete karşı uyanıklığımızı, bu zihniyetle mücadelemizi çok diri tutmalıyız. Şayet böyle başsavcılar varsa, yargı kurumlarının gerekli girişimleri yaparak hukuka bağlı olmayan, Anayasa’ya bağlı olmayan, kumpas zihniyetindeki bu başsavcıları ortaya çıkarması, görevidir”

Yargıtay’ın Enis Berberoğlu

Yargı kararını verdi ve suçlu buldu. MİT TIR’ları kumpası çok açık bir şekilde Türkiye’nin o bölgedeki faaliyetlerini bir yabancı devletleri çıkarları adına engelleme girişimidir. Yargı suçlu bulmuştur. Uzun zamandır Türkiye’nin gündemin olan bir mesele bu. Bizim bunun dışında söyleyeceğimiz bir şey yok.

MHP’nin af teklifi

Tabii ki paketi göreceğiz. Cumhurbaşkanımız bu konuda net konuştu devlete karşı işlenen suçlar ayrı kişilere karşı işlenen suçlar ayrı. Buradaki ilkelerimizde bir değişiklik yok.”

Katar’ın hediye ettiği uçak

Devletlerin birbirlerine jestleri olur. Türkiye Cumhuriyeti’in  malıdır. Türkiye de pek çok devlete jestlerde bulunmaktadır. Katar dost ve kardeş bir ülkedir, zor zamanlarda birbirimizin yanında oluyoruz. Bunu devletlerin birbirlerine karşı olağan jestleri olarak değerlendirmek gerekmektedir.

CHP’nin  İş Bankasındaki hisseleri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusal liderimizdir onun her türlü mirası Türk milletinin ortak malıdır bir grubun değildir. CHP onun doğal mirasçısı olarak görüyor kendilerini. O zaman tek parti vardı. Atatürk’ün mirası bütün milletimizindir. Bu, Atatürk’ün mirasına karşı yapılmış bir haksızlıktır.”

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler