Takip Et

Güncel

Ailelerin İmralı başvurusuna red!

İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç’in İmralı’ya gitmek üzere avukatları aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru reddedildi

İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç’in İmralı’ya gitmek üzere avukatları aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru reddedildi. İmralı’da bulunan diğer tutuklular Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım, Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Emin Konar ve Veysi Aktaş’ın ablası Sabiha Aslan’ın da başvurusu reddedildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; savcılık, başvuruları ‘5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunda’ yer alan ‘Hükümlüler hakkında getirilen kısıtlamaları’ gerekçe göstererek reddetti.

Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş İmralı’ya ‘sekreterya’ olarak gittikleri tarih olan 15 Mart 2015’ten, Hamili Yıldırım da İmralı’ya götürüldüğü 15 Temmuz 2015’ten bu yana aileleriyle ilk defa 5 Haziran’daki bayram görüşünde görüşebilmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler