Takip Et

Güncel

Ahmet Şık: Kayyım atamalarının manası açıktır, bu bir darbedir. Faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, kayyum atamalarına ilişkin yaptığı açıklamada “Kınama açıklaması yapmakla yetinmek yerine yerel seçimlerde faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem. Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok” ifadelerini kullandı


HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP’li belediyelere kayyım atanması ve buna karşı CHP’nin tutumuna yönelik değerlendirmeler yaptı.

Şık Twitter hesabında yaptığı açıklamada CHP’ye istinaden “Kınama açıklaması yapmakla yetinmek yerine yerel seçimlerde faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem. Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok ama hepimizin demokrasiye borcu var ve ödemek zorunda” dedi.

 Ahmet Şık’ın Twitter hesabında paylaştığı mesajlar şöyle: 

“Siyasi parti kılığına girmiş bir mafya iktidarının halkın iradesini bir kez daha gasp ettiği şu günlerde, en azından uyanık olduğunuzu öğrenmiş olduk. Kınama açıklaması yapmakla yetinmek yerine yerel seçimlerde faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem.”

“Kayyım siyasi darbe süreci 7 Haziran 2015 seçimleri ardından alınan/uygulanan savaş kararının bir benzeridir. İçine çokça “bölücüler, teröristler” sözcükleri serpiştirilen açıklamalarla, gasp meşrulaştırılmaya çalışılıp Kürtler üzerinden muhalefet bloğu yine bölünmek isteniyor.”

“Türkiye’de bir gelenektir; siyasi iktidarlar zayıfladıklarında, meşruiyet kaybı yaşadıklarında Kürtlerin üzerinde tepinir. Emekçilerin, yoksulların hak gasplarına yenilerini ekler. Çünkü milliyetçiliğin ipine sarılarak despotizmi yaygınlaştırmanın yolu buradan geçer.”

“Kayyım atamalarının manası açıktır, bu bir darbedir. Medyayı yalancı muhbiri, yargıyı da tetikçisi haline getirmiş bir mafya iktidarda iken konuyu hukuk saikleriyle açıklamaya çalışmak en hafifinden naifliktir.”

“Eğer hırsızlık, yolsuzluk, yağma ve talan, yasal yetkilerinin sınırlarını aşmak, terörle iltisaklı olmak nedeniyle kayyım atanacaksa adres AKP ve malum saraydır.”

“Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok ama hepimizin demokrasiye borcu var ve ödemek zorunda.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler