Takip Et

Güncel

Açlık grevinde olan Mustafa Koçak’ın ailesi de açlık grevine başlayacağını duyurdu

Adil yargılama talebiyle 3 Temmuz’dan bu yana açlık grevinde olan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesi davasında yargılanan Mustafa Koçak’ın ailesi de açlık grevine başlıyor

Koçak Ailesi, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesine ilişkin yargılanan Mustafa Koçak’ın adil yargılama talebiyle 3 Temmuz’da başlattığı açlık grevine dikkat çekmek için Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) TV Stüdyosu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, “Adil yargılanma talebi ile 39 gündür açlık grevinde adalet istiyoruz” pankartı asıldı.

Aile de açlık grevine giriyor

Koçak’ın annesi Zeynep Koçak, oğlunun suçsuz olduğunu ifade ederek, “Oğlum için her şeye katlanacağım. Oğlum bütün tutsaklar için açlık grevinde” dedi.

Koçak’ın babası Hasan Koçak ise, adaletsizlik olduğu için burada olduklarını belirterek, oğlunun 39 gündür açlık grevinde olduğunu ve onunla birlikte mücadele edeceklerini söyledi. Kendilerinin de yarın Gazi Cemevi’nde dönüşümlü açlık grevine başlayacaklarını dile getiren Koçak, “Oğlum gözaltındayken kafasına teneke geçirilerek işkence edildi. Hamile kardeşi polisler tarafından tecavüz tehdidine maruz bırakıldı. Biz oğlumuzun yanındayız” diye konuştu.

‘Adaletin olmadığı yerde herkes suçludur’

MA’nın paylaştığı bilgiye göre, Mustafa Koçak’ın avukatı Ezgi Çakır da, konuşmasına Fransız Anayasa Hukukçusu Maurice Duverger’in “Adaletin olmadığı yerde herkes suçludur” sözüyle başlayarak, adaleti kanun hükümlerine, maddelere ve sözleşmelere bağlı tutmadıklarını belirtti ve ekledi: “Ama en azından bu dosya kapsamında, kanunlara, sözleşmelere ve yasalara uyulmasını bekliyoruz. Çünkü Mustafa Koçak’ın adil yargılama hakkı ihlal edildi.” 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler