Takip Et

Emek

3. Havalimanı işçileriyle dayanışma için İstanbul ve Ankara’da eylemler yapılacak

DİSK  Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş sendikalarının çağrısıyla, 3. Havalimanı işçileriyle dayanışmak için İstanbul Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda ve Ankara Sakarya Meydanı’nda bu akşam saat 19.00’da eylemler düzenlenecek

DİSK Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş sendikaları “Havalimanı işçileri yalnız değildir” diyerek, 3. Havalimanı işçileriyle dayanışmak için Kadıköy’e çağrı yaptı. Saat 19.00’daki eylem, Khalkedon Meydanı’nda düzenlenecek. Aynı saatlerde Ankara’da da İnşaat-İş Sendikası’nın çağrısıyla  Sakarya Meydanı’nda eylem yapılacak.

Ne olmuştu?

3.Havalimanı şantiyesinde çalışan işçiler, çalışma koşullarının ağırlaşması ve arka arkaya yaşanan iş cinayetlerine karşı dün  sabah iş durdurma eylemi başlatmıştı. Bunun üzerine bölgeye gelen polis ve jandarma ekipleri gaz bombası ve TOMA ile işçilere saldırmış; kolluk kuvvetlerinin saldırılarına rağmen işçiler kararlılıkla eylemlerini sürdürmüştü. İşçilerin direnişe devam kararı sonrası akşam saatlerinde kamp alanına polis-jandarma yığınağı yapılmış, sabaha karşı özel harekat polisleri eşliğinde düzenlenen baskın sonucu yüzlerce işçi gözaltına alınmıştı.

 

Editör

Latest posts by Editör (see all)

    Günün Haberleri

    Emek konulu diğer haberler