Takip Et

Güncel

11 yaşındaki Zeynep ölü bulundu, katil aranıyor

Kırklareli’nde kayıp başvurusu yapılan 11 yaşındaki Zeynep Esin, metruk bir binada ölü bulundu. Zeynep’in kafasına tuğlayla vurularak öldürüldüğü tespit edildi


Kırklareli’nde kayıp başvurusu yapılan 11 yaşındaki Zeynep Esin, metruk bir binada ölü bulundu. Zeynep’in kafasına tuğlayla vurularak öldürüldüğü tespit edildi.

Kayıp bir çocuk daha ölü bulundu. Bu kez kötü haber Kırklareli’nden geldi. Kırklareli’nin Yayla Mahallesi’nde yaşayan Zeynep Esin’den gün boyu haber alamayan ailesi dün akşam saatlerinde polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ailenin başvurusu üzerine polis ekipleri kent genelinde arama çalışması başlattı. Kırklareli Valisi Osman Bilgin de, sosyal medya üzerinden, “İlimiz merkez Yayla Mahallesi’nde ikamet eden 11 yaşındaki Zeynep isminde kız çocuğumuz kaybolmuş olup, kolluk kuvvetlerimiz tarafından aralıksız aranmaktadır. Kız çocuğumuzu gören vatandaşlarımızın ivedilikle 155 Polis ve 156 Jandarma ekiplerimize bildirmeleri önemle rica olunur” açıklaması yaptı.

Metruk binada bulundu

Yaklaşık 7 saat süren aramaların ardından kayıp Zeynep Esin’in cesedi, evine yaklaşık 2 kilometre mesafedeki Bademlik Mahallesi’nde metruk bir binada ölü bulundu. Sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Zeynep’in başına tuğla ile vurularak öldürüldüğünü belirledi.

Kızlarının öldürüldüğü haberini alan ailesi sinir krizleri geçirdi. Burada çok sayıda mahalle sakini toplanırken, polis ekipleri kalabalığın dağılması için havaya uyarı ateşi açtı.

İki kanlı tuğla 

Ekipler bölgede yaptığı incelemede üzerinde kan izlerinin bulunduğu iki tuğla tespit etti. İncelemelerin ardından cenaze ambulans ile Kırklareli Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Zeynep’in ölü bulunmasının ardından valiliğin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ikinci açıklamada, “Değerli Hemşerilerim; 11 yaşındaki Zeynep isimli  kız çocuğumuz maalesef ölü olarak bulunmuş olup, başta ailesi olmak üzere tüm Kırklareli halkının başı sağ olsun. Zeynep kızımızın katil ya da katilleri en kısa sürede bulunacaktır” dedi. (Duvar)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler